Koruna pro královnu

Akce je vhodná pro děti

Koruna pro královnu Ve stodole v Podbrdském muzeu bylo během Slavnosti královny Johanky v sobotu 16. června 2018 k vidění rovných devadesát překrásných korun, které pro královnu Johanku vyrobily děti ze základních a mateřských škol z Rožmitálu a okolí. Dokonce se zapojilo i pár dospělých.

Datum konání: 16. 6. 2018 začátek od 10:00, délka 180 minut

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Podbrdské muzeum

Doba trvání: 180 minut

V dopoledním hlasování o nejkrásnější korunu odevzdali hlasující přesně 141 hlasů. O jeden jediný hlas zvítězila se 17 hlasy koruna, kterou vyrobily děti z Mateřské školy Věšín. Je ozdobená množstvím blýskavých i papírových „drahokamů“. 16  hlasů získala druhá, zato však rozměry suverénně největší a nejvoňavější koruna od třídy 3.A paní učitelky Evy Hockové ze ZŠ J. J. Ryby. Třetí místo získala bílá koruna upletená paní Helenou Hochmutovou.

Koruny nejrůznějších materiálů a technik dělaly radost návštěvníkům muzea ještě v následujícím týdnu, poté putovaly zpět ke svým autorům, V pátek 22. června si ocenění v Podbrdském muzeu také vyzvedli diplomy a ceny pro vítěze. Prohlédněte si fotografie vystavených korun. Najdete mezi nimi komiksovou korunu, korunu z perníku, malovanou i vykládanou drahokamy, zářící zlatem či zdobenou kořením i ptačími pery.

Za zapojení do soutěže děkujeme všem zúčastněným: ZŠ a MŠ Hvožďany, ZŠ a MŠ Věšín, ZŠ J. J. Ryby, Mateřské škole a ZUŠ v Rožmitále pod Třemšínem a paní Heleně Hochmutové.

Vytvořeno: 22. 6. 2018
Poslední aktualizace: 22. 6. 2018 11:20