Retrogaming. Počátky výpočetní techniky u nás

Akce je vhodná pro děti

retrogaming letní interaktivní výstava pro celou rodinu

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Podbrdské muzeum

Doba trvání: 79.3 dní

Plné vstupné: 50 Kč

Rodinné vstupné: 150 Kč

Letní interaktivní výstava Retrogaming
potrvá od 25. 6. do 12. 9. 2022, seznámí vás s počátky počítačových her u nás
a zavzpomínáme na ní na devadesátá léta 20. století.
Vstupné 50 Kč za osobu od 6 let, rodinné 150 Kč.

Pojďte „zapařit“ na Retrogaming!

Letní interaktivní výstava Retrogaming probíhá v galerii Podbrdského muzea od 25. června do 12. září 2022. Můžete se těšit na pořádné „pařanské doupě“ plné historických počítačů a konzolí, kde si lze vyzkoušet řadu počítačových her z 80. a 90. let 20. století, jako jsou třeba Pac-Man, Space Invaders, Prince of Persia, Cannon Fodder, Doom, pro mladší generaci pak třeba Dynablaster, Lemmings nebo Vroom. Posezení u počítačů doplňuje také herní automat s hrou Street Fighter II. Na závěsných panelech se dozvíte něco z historie počítačů od počátků do poloviny 90. let. 20. století, počítačového pirátství a počítačových her. Ve vitrínách pak můžete shlédnout vybrané exponáty ilustrující historii, včetně prvních digitálních her, dobových odborných časopisů a literatury.

Výstava je stylizována do 90. let 20. století a pro ty, kteří zrovna „nepaří“, je k dispozici devadesátkový odpočinkový koutek plný dobového čtiva, v tvůrčí dílně si můžete vyrobit náramek přátelství nebo (za drobný poplatek) vlastní odznak – placku, poslouchat kazety s tehdejší hudbou nebo si vyzkoušet vytvořit dobový účes. Pro nejmenší připravilo Podbrdské muzeum herní koutek s populárními postavičkami z dobových seriálů – šmoulí domeček s kostýmy, portrétní focení s kačery z Kačerova, hraní s Medůzou ze stejnojmenné hitparády nebo tetris. Na recepci si pak lze zakoupit suvenýry či sladkosti z let devadesátých.

Přijďte si pohrát do Podbrdského muzea a zavzpomínat na divoké devadesátky! Letní interaktivní výstava Retrogaming. Počátky výpočetní techniky u nás potrvá v galerii Podbrdského muzea do 12. září 2022. Vstupné na výstavu 50 Kč za osobu od 6 let, rodinné 150 Kč. Otevírací doba út-ne, 9-12 a 13-17 hodin. Těšíme se na vás!

Vytvořeno: 21. 4. 2022
Poslední aktualizace: 15. 7. 2022 12:54