Řezbářský kurz - zalánská madona

kurz týdenní řezbářský kurz pro dospělé

Datum konání: 15. 7. 2024 - 20. 7. 2024 začátek od 08:00

Místo konání: Rožmitál pod Třemšínem, Rožmitál pod Třemšínem

Typ akce: ostatní

Organizátor: Podbrdské muzeum

Doba trvání: 5.2 dní

Plné vstupné: 4500 Kč

Řezbářský kurz – zalánská madona

Podbrdské muzeum ve spolupráci s Etnologickým ústavem AV ČR V.v.i. a Základní školou Jakuba Jana Ryby pro Vás připravili řezbářský kurz, který je prvním z doprovodných akcí výstavy Fenomén zalánská madona.

Využijte jedinečnou příležitost a během pěti dní si vyřezejte kopii Panny Marie Svatohorské tak, jak to dělali po celé 19. století řezbáři v Nepomuku a Zalánech. Pedagogem bude zkušený řezbář Mgr. Milan Hošek.

Kurz je určen dospělým zájemcům (od 14 let) bez předchozí zkušenosti s řezbářstvím i těm, kteří už vyřezávali.

Kurz se bude konat v Základní škole Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem od 15. do 20. července 2024. Připraven pro Vás bude i kulturní program, jako například přednáška o nepomucko-zalánském řezbářství, prohlídka originálních sošek ze sbírek Podbrdského muzea apod. Pro zájemce je dále možnost zúčastnit se 20. července pouti ze Zalán na Svatou Horu a tam se zúčastnit mše, kde bude příležitost dotýkání s Pannou Marií Svatohorskou a následně pečetění vlastních vyrobených madon.

Cena kurzu je 4 500 Kč při platbě do 10. června a 5 000 Kč při platbě po 10. červnu. Platební údaje Vám pošleme po vyplnění přihlášky na tomto odkaze: https://forms.gle/5ZFqRdtM1m2vK6D46 nebo se můžete přihlásit osobně v Podbrdském muzeu.

O materiál, předlohu a několik základních dlát se postaráme my.

Máte-li nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat:

Rudolf Šimek rs@podbrdskemuzeum.cz, 311 249 263

Výstava Fenomén zalánská madona se koná pod záštitou a za podpory Ministerstva kultury České republiky.

Vytvořeno: 21. 5. 2024
Poslední aktualizace: 4. 6. 2024 09:17