Rožmitálskou lokálkou....za skautingem!

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

lokalka Den věnovaný místní dráze a výstavě v Podbrdském muzeu

Datum konání: 21. 8. 2021 začátek od 09:00, délka 8 hodin

Místo konání: Rožmitál pod Třemšínem, Rožmitál pod Třemšínem

Typ akce: ostatní

Organizátor: Město Rožmitál pod Třemšínem

Doba trvání: 8 hodin

V sobotu 21. srpna se v Rožmitále uskuteční akce Rožmitálskou lokálkou…za skautingem!

Co mají společného skauti a železnice? Leccos. Skautské družiny v košilích a šátcích potkáte v létě v nejednom vlaku, mnohdy stále ještě i s kytarou zpívající pro všechny spolucestující. Jak jinak by se společně přepravovali na své výpravy?

Rožmitálští skauti mají s místní železnicí spojenou jednu zajímavou vzpomínku: v počátcích svého fungování sháněli skauti pod vedením Františka Hofmeistera prostředky na opravu klubovny v Jungmannově ulici. Členové oddílu přivydělávali například jako průvodci turistů po městě, ale také pomáhali rekreantům s nošením kufrů z nádraží do ubytování ve městě. Vzhledem ke vzdálenosti železniční stanice od centra města to byla pomoc jistě vítaná.

V sobotu 21. srpna 2021 na akci Rožmitálskou lokálkou…za skautingem! se můžete projet historickým vlakem do Březnice nebo strávit dopoledne na nádraží s kapelou Bonanza. Batoh vám z nádraží sice nikdo neponese, za skauty do Podbrdského muzea se ale můžete přepravit pohodlně historickým autobusem Robur. Odjíždí z nádraží každou celou hodinu od 10 do 16 hodin. Na nádvoří Podbrdského muzea bude připraveno několik zábavných aktivit pro malé i velké, na ohništi si opečete chlebového hada a výstavou Zažij skauting! vás v odpoledních hodinách několikrát provedou přímo členové rožmitálského skautského oddílu, kteří výstavu připravili.

Po celý den bude platit zvýhodněné vstupné do Podbrdského muzea 50 Kč za osobu od 6 let, rodinné 150 Kč.  Těšíme se na vás!

Vytvořeno: 21. 6. 2021
Poslední aktualizace: 12. 8. 2021 11:28