Procházka městem nejen pro pamětníky

Projděte se historickým Rožmitálem!

Procházka po dvaceti zastaveních na území města Rožmitálu pod Třemšínem je poměrně dlouhá, celá zabere určitě dvě hodiny. Můžete ji ale projít po částech. V orientaci vám pomůže vedle obrázků jednotlivých zastavení také mapa s vyznačenými místy.

Procházka městem nejen pro pamětníky vznikla na jaře 2021 v době uzavření muzea kvůli protikovidovým opatřením. Muzeum jsme tehdy u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel (18. duben) rozšířili na celé naše město. Na dvaceti zastaveních byly umístěny cedule s krátkým vyprávěním a srovnávacími historickými fotograiemi daného místa.

Procházka potěšila řadu místních i turistů, proto ji můžete v elektronické podobě projít i nyní. Stačí si prohlédnout mapu na konci fotogalerie a u každého zastavení si přečíst příslušný obrázek.

Přejeme hezkou procházku!

Vytvořeno: 30. 5. 2023