Obsah

Realizační tým Podbrdského muzea

Příprava a realizace expozic / Preparation and Realisation of Permanent Exhibits
www.pragamystica.cz

Obsah – Contents
Páni z Rožmitála – The Lords of Rožmitál
Bohumil Vurm

Jak se žilo na Podbrdsku – Life in Podbrdsko
Hana Křepelková, Marie Kabátníková,
Rudolf Šimek, Jana Šimková

Jakub Jan Ryba
Ivana Hoyerová

Odborná spolupráce – Expert Assistance
Ondřej Buralt
David Fischer
Miroslav Hásek
Hubert Hoyer
Rastislav Korený
Simona Kotlárová
Eva Peštová 
Věra Smolová 
Jiří Woitsch 

Výtvarné řešení – Art Design
Páni z Rožmitála – The Lords of Rožmitál
Jakub Jan Ryba
Zuzana Foffová

Jak se žilo na Podbrdsku – Life in Podbrdsko
Ondřej Kamenický

Hudba – Music
Jan Jirásek
Lukáš Sommer
Jakub Jan Ryba
Wolfgang Amadeus Mozart
Ludwig van Beethoven
Joseph Haydn

Fotografie a filmy – Photography and Films
Petr Polák
Archivy jednotlivců a institucí – Archives

Anglické překlady – English Translations
Dominik Jůn

Jazykové úpravy – Text editing
Dorota Müllerová

 

Expozice vznikly díky laskavé spolupráci následujících osob a institucí /
The Exhibits Came About Thanks to the King Cooperation of the Following Individuals and Organisations

Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice
Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko Třemšín – Rožmitál pod Třemšínem Kolovrat, ČM s.r.o.
Laboratoř geoinformatiky FŽP UJEP
LEKY s.r.o.
Lira Český Krumlov – obrazové lišty a rámy, a.s.
Město Přeštice
Město Rožmitál pod Třemšínem
Městský úřad Mělník
Muzeum Blansko
Muzeum Boženy Němcové
Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum středního Pootaví Strakonice
Národní archiv
Národní muzeum
Národní muzeum – České muzeum hudby
Národní muzeum – Knihovna Národního muzea
Památník národního písemnictví
PBtisk, s.r.o.
Pedagogické muzeum J. A. Komenského
PF ZČU v Plzni – Univerzitní knihovna
PROMART stavební společnost, s.r.o.
PT Computers, s.r.o.
RA studio
Reklama99 
Rios Příbram s.r.o. 
Římskokatolická farnost Starý Rožmitál
Siteco Lighting, spol. s r.o. 
Společnost Jakuba Jana Ryby 
Stamal Plus s.r.o. 
STAMONT 
Státní oblastní archiv Třeboň 
Státní oblastní archiv v Plzni 
Státní oblastní archiv v Praze
Státní okresní archiv České Budějovice
Státní okresní archiv Příbram 
Státní zámek Telč 
Strahovská knihovna 
Studio Petrohrad 
Technické muzeum v Brně
Technické služby města Rožmitála pod Třemšínem
Truhlářství Petr Kaiser
Truhlářství Tomek
V.I.A. PRAHA, a.s.
Vitraj Glass
VIZE
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
VS Engineering s.r.o.
Zámek Blatná

Jana Bartošová
Jan Bašta
Jan Bejček
Zdeněk Beran
Jiří Běl
Jiří Blažek
Lenka Blažková
Vladimír Bruna
Meinhard Brunner
Jiří Civín
Miroslava Ctiborová
Jan Čáka
Jindřich Čeladín
Milada Čermáková
Alena Čížková
Martin Čmolík
Daniel Doležal
Michal Dostál
Jakub Doubrava
Jaroslav Drobílek
Dagmar Fialová
Václav Filip
Petr Fornouz
Jiří Fous
Milan Fous
Oldřich Fous
Emanuelle Gadaleta
Libor Gottfried
Jiří Hadáček
František Hála
Martin Harold
Jindřich Hásek
Ivan Havel
Jana Hildprandtová Germenisová
Jan Hofmann
Ladislav Hondlík
Danuše Hrazdírová
Petr Hubka
Karel Hutr
Karel Charvát
Rastislav Jacko
Zuzana Jancová
Jiří Jedlička
František Jenerál
Markéta Kabelková
Petr Kaiser
Jan Royt
Marcela Sedláková
Martin Sekera
Marcela Sladká
Jaroslav Slavíček
Luboš Smolík
Marie Stoklasová
Zuzana Strnadová
Irena Sůsová
Zdeněk Svoboda
Vladimír Šabach
Antonín Šámal
Petr Šandera
Vladimír Šenfeld
Petr Šesták
Gejza Šidlovský
Alena Šimánková
Miroslav Špecián
Radko Štefan
Roman Štembera
Libuše Štědrá
Václav Švehla
Tomáš Teska
Tomáš Tomek
Miroslav Urbánek
Drahomíra Valentová
Vladimír Vancl
Jaroslav Večl
Josef Velfl
Marián Vengrín
Miloslav Vlk
Jan Vogeltanz
Josef Vondrášek
Jiřina Vršťalová
Peter Wiesflecker
Lenka Zárybnická
Petr Zeman
Vítězslav Zilvar
Agentura A.R.G.O.
Amt der Steiermärkischen Landesregierung
Archiv bezpečnostních složek
Čalounictví Veselý Roman
Dům historie Přešticka
Elektro Liška
ERWER
Etnologický ústav AV ČR
EXX s.r.o.
Graficwork
Historische Landeskomission für Steiermark
Hofi Studio
Hornické muzeum Příbram
HSW Signall, s.r.o.


Za darování předmětů do sbírek muzea děkujeme následujícím osobám
We would like to thank the following people for donating items to the museum’s collection

Jaroslava Benhartová
Petra Beranová
Bohuslav Bisinger
Milan Cipra
Jitka Čechurová
Jindřich Čejka
Marie Farská
Marie Fialová
Věra Flachsová 
Miroslav Gruber 
Marie Harantová 
Marie Hausleitnerová 
Jan Hutter 
Zdeněk Chrpa 
Josef Janota 
Jiří Jelen 
Josef Jeníček 
Marie Kabátníková 
Růžena Kalová 
Josef Karlík 
Zdeňka Kordačová 
Hana Kráčmerová 
Hana Křepelková 
Slávka Kubíková 
Milada Květoňová 
Karel Lacina 
Růžena Lejsková 
Marie Linhartová 
Ladislav Mach 
Jitka Matějková 
Vratislav Michálek 
Marie Němcová 
Luboš Nový 
Dana Pfauová 
Jarmila Pluhařová 
Podlenová Marie 
Jiřina Poláková 
Zdeněk Prosický 
Helena Ptáčková 
Vladimír Punčochář 
Zdeněk Rom 
Vlastimil Sedlák 
Ludmila Sedláková 
Václav Schneider 
Jaromíra Stehlíková 
Josef Stupka
Josef Sýkora
Vladimír Šanda
Jindřich Šedivý
Anna Šímová
Květa Štefanová
Dagmar Tomková
Hana Trčová
Marcela Valentová
Stanislav Vítek
Květoslava Vítů
Pavla Vorlíčková
Jarmila Závodská
Růžena Zdvihalová
Marie Zlatohlávková
Marie Zlochová
František Žán